Απόφοιτος της Νομικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Κάτοχος του μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών MSC in Management από το Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδος με εξειδίκευση σε θέματα διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού (human resource management). Ερευνήτρια του Ευρωπαϊκού Κέντρου Αριστείας Jean Monnet σε θέματα σχετικά με την Ευρωπαϊκή Διακυβέρνηση. Κάτοχος του Πανεπιστημιακού Διπλώματος Επαγγελματικής Μετάφρασης (D.U. 1 Traduction Professionnelle) από το Πανεπιστήμιο του Στρασβούργου. Μεταπτυχιακή Φοιτήτρια του Διατμηματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (Κατεύθυνση Μετάφρασης) του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Δικαστικός Διερμηνέας στο Πρωτοδικείο Θεσσαλονίκης. Ασκεί μάχιμη δικηγορία από το 2010, ενώ εξειδικεύεται στο Εμπορικό Δίκαιο και ειδικότερα στο Δίκαιο Εταιρειών .